Rozhovor

V divácky mimoriadne obľúbenej relácii Duel, ktorá je súčasťou vysielania RTVS, sa vystriedalo množstvo úspešných hráčov. K tým, ktorí si získali srdcia divákov, určite patrí aj náš kolega Martin Valach, z Kancelárie projektových a transferových činností.

Spolupráca medzi univerzitou a praxou, ktorú reprezentuje slovenská ovocinárska jednotka - spoločnosť Bonum Dunajská Lužná, napĺňa svoje myšlienky v novozakladanom ovocnom sade.

Doktorandka 4. ročníka v ŠP molekulárna biológia z Ústavu biotechnológie Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre Ing. Renata Artimová si koncom apríla prevzala Cenu sv. Gorazda.  

Mnohí z nás ponímajú zdravie ako absenciu ochorenia alebo choroby. Či je to naozaj tak, ale aj na ďalšie aktuálne otázky v súvislosti so zdravím a prevenciou, sme sa spýtali Ing. Martiny Gažarovej, PhD., z Ústavu výživy a genomiky Fakulty agrobiológie  a potravinových zdrojov.

O intenzívnom využívaní zrážkovej vody sa pred desiatkami rokmi u nás vôbec neuvažovalo. Vodozádržné opatrenia v urbanizovanej krajine v súvislosti so zmenou mikroklímy sú však dnes mimoriadne aktuálnou témou.

Baví ho cestovanie a spoznávanie cudzích kultúr, živí ho blogovanie. Milan Bardún alias Milan Bez Mapy - autor jedného z najčítanejších cestovateľských blogov na Slovensku, autor článkov a workshopov na tému online marketingu.