Z hokeja na Svetovej zimnej univerziáde 2023. V bráne študent FZKI

napísal

Slovenskí hokejisti zápolia na Svetovej zimnej univerziáde 2023 v americkom Lake Placid, ktorá prebieha od 12. do 22. januára. Brankárom je Juraj Beržinec, študent 2. ročníka študijného programu krajinné inžinierstvo Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre.

Naši hokejisti si na zimnej univerziáde počínajú úspešne. V skupine B sú na postupovej druhej priečke o tri body pred domácimi USA.    

V počiatočných zápasoch zdolali Maďarsko 4:0 a Veľkú Britániu 14:0. Triumf za tri body si pripísali aj vo svojom treťom zápase skupiny B, keď zdolali domáce USA 5:2.

V dueli o prvé miesto v skupine B však nestačili na Kazachstan, ktorému podľahli 0:4.

Slovenskí hokejisti figurujú v skupine B na postupovej druhej priečke o tri body pred USA, ale odohrali o zápas viac ako domáci.

Na prehru s tímom Kazachstanu, kde hrá viacero hráčov so skúsenosťami z KHL, musia naši chlapci rýchlo zabudnúť a pokúsiť sa vyhrať v záverečnom zápase skupiny proti Kórejcom.

Držíme palce nášmu tímu a nášmu brankárovi Jurajovi!

 

Svetová zimná univerziáda sa bežne koná každé dva roky, ale v roku 2021 prekazila organizáciu vo švajčiarskom Luzerne pandémia koronavírusu.

Súťaží sa v 12 športoch: zjazdové lyžovanie, biatlon, beh na lyžiach, curling, krasokorčuľovanie, akrobatické lyžovanie, hokej, severská kombinácia, šortrek, skoky na lyžiach, snoubording a rýchlokorčuľovanie.

 

Ísť späť