Univerzitné vivárium a aula zaujali žiakov základnej školy

napísal

Vivárium SPU v Nitre hýri exotickými živočíchmi. Presvedčili sa o tom aj žiaci 3. ročníka Základnej školy vo Výčapoch – Opatovciach, ktorí 21. októbra, v sprievode svojej pani učiteľky, navštívili toto pracovisko Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov. Nahliadli aj do Auly SPU, národnej kultúrnej pamiatky.

V univerzitnom viváriu sa žiaci najskôr oboznámili s návštevným poriadkom, ktorý každý návštevník počas celej prehliadky musí dodržiavať. Následne sa dozvedeli veľa zaujímavostí, najmä to, že vivárium zabezpečuje ochranu chráneným druhom plazov, ich dočasné umiestnenie, ale aj napríklad rehabilitáciu zaistených druhov plazov.

Žiaci mali možnosť obzrieť si korytnačku lúčovú, korytnačku zelenkastú, pytóna, krokodíla filipínskeho, veľhada kráľovského a iné druhy hadov, leguánov, slepúcha, tarantule a mnoho ďalších živočíchov. Veľkú pozornosť si získal samec korytnačky ostrohatej „Vinco“, ktorý je údajne v súčasnosti najťažším obyvateľom vivária, ako aj samec anakondy žltej. Najväčším zážitkom pre najmenších však bola možnosť pohladiť hada, tí odvážnejší si ho mohli položiť aj okolo krku. Ako sa deti zdôverili, pocity boli neopísateľné.

Veľkým zážitkom pre malých návštevníkov univerzity bola aj návšteva Auly SPU, kde nachvíľku mohli precítiť atmosféru tohto veľkolepého priestoru.

Vedenie ZŠ vyjadruje poďakovanie doc. Danke Hupkovej za sprostredkovanie exkurzie a Ing. Róbertovi Kirchnerovi, vedúcemu Vivária, za trpezlivosť a profesionálny prístup.

 

Ísť späť