SPU sa prezentuje na veľtrhu vzdelávania Gaudeamus Nitra

napísal

Dnes sa otvorili brány 10. ročníka európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2023. Dvojdňové podujatie sa koná 14. a 15. novembra na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.

Na veľtrhu je zastúpených vyše tristo univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Stredoškolským študentom poskytuje komplexné informácie, poradenstvo a maximálnu podporu pri ich kľúčovom životnom rozhodnutí, ktorým voľba štúdia po maturite bez pochýb je. Podujatie je výnimočné aj širokou ponukou sprievodných programov, informačných zdrojov a poradenstva, ktoré môžu študenti pri voľbe vysokej školy využiť. Najvýznamnejším sprievodným programom sú prednášky vystavujúcich škôl. Nerozhodným študentom môže pomôcť testovacie centrum a poradenský servis. Každý študent si môže urobiť elektronický test študijných typov a zistiť, či je ekonomický, humanitný, technický, prírodovedný alebo umelecký typ. Pre študentov zaujímajúcich sa o štúdium v zahraničí sú otvorené stánky poradenských inštitúcií pre vysokoškolské štúdium v zahraničí.

Naša univerzita sa predstavila expozíciou na ploche 100 m2 a bola jedným z najväčších vystavovateľov. Zástupcovia jednotlivých fakúlt priblížili budúcim vysokoškolákom možnosti a podmienky štúdia, ale aj perspektívy a možnosti uplatnenia sa po ukončení štúdia na našej univerzite. Návštevníkov našej expozície zaujme dron, ktorý prezentuje Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva. Zariadenie je určené na mapovanie krajiny, dokáže analyzovať kvalitu porastu a vlhkosť pôdy. Mimoriadnu pozornosť púta aj funkčný autonómny mobilný robot Salamander, ktorý je dielom tímu vývojárov z Technickej fakulty.

Na príprave expozície sa podieľala Botanická záhrada SPU a Kancelária komunikácie a práce s verejnosťou.

Ísť späť