FEM ponúkla v rámci Týždňa vedy a techniky biznis raňajky

napísal

Networking v podnikaní a informácie o výberovom procese boli hlavnými témami dvoch biznis raňajok, ktoré zorganizovala Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre 7. a 8. novembra. Podujatia sa konali v rámci Týždňa vedy a techniky a priniesli cenné informácie študentom všetkých stupňov a ročníkov fakulty.

Ako informoval prodekan pre vedu, výskum a prax Radovan Savov, v rámci prvých biznis raňajok - workshopu so spoločnosťou Partners - sa študenti stretli so zástupcami spoločnosti, aby prediskutovali témy networkingu ako dôležitej súčasti pri štarte podnikania. „Súčasťou workshopu bolo aj odprezentovanie najnovších metód a rád, ako vytvoriť svoju sieť v podnikaní a ako následne podnikanie financovať. Zároveň lektorky prezentovali aj mnoho zaujímavých rád do štartu podnikania, na ktoré ľudia často nemyslia, a preto sa stávajú bariérou úspešného podnikania,“ uviedol prodekan.

Počas druhých biznis raňajok - workshopu so spoločnosťou PwC - sa študenti dozvedeli viac o výberovom procese a trendoch v riadení ľudských zdrojov. „Zástupcovia spoločnosti poukázali na možnosti, ako sa lepšie uplatniť na trhu práce a čo môže pomôcť našim študentom, aby splnili často na prvý pohľad náročné kritéria výberu do zamestnania. Súčasťou diskusie bolo mnoho zaujímavých praktických rád, ako sa vyhnúť stresu pri výberovom procese a ako byť úspešný. Veľmi zaujímavý bol pohľad vnímania takéhoto procesu zo strany vyberajúcej firmy,“ priblížil význam podujatia R. Savov.

 

Ísť späť