Dvakrát striebro pre atlétku Kristínu Haršányovú

napísal

Na Akademických majstrovstvách Slovenska v atletike, ktoré sa uskutočnili 8. mája 2022 na atletickom štadióne Mladá garda v Bratislave, reprezentovala našu univerzitu Kristína Haršányová, študentka tretieho ročníka Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov.

Súťažila v dvoch disciplínach - v skoku do výšky a trojskoku. V oboch sa jej podarilo vybojovať druhú priečku, a tak získala pre Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre dve strieborné medaily.

Akademické majstrovstvá Slovenska v atletike boli súčasťou 38. ročníka Memoriálu Tomáša Babiaka. Na podujatí absolvovalo premiéru viacero seniorských i mládežníckych reprezentantov. Míting sa konal aj za účasti atlétov z Talianska, Chorvátska a Slovinska. Súčasťou štartovej listiny boli aj zahraniční študenti študujúci na slovenských univerzitách.