Absolventi

Ing. Renáta Medňanská v súčasnosti pracuje ako vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu mesta Skalica. Ako hovorí, samospráva sa stala jej profesionálnym pôsobiskom s možnosťou ďalšieho napredovania.

Dominika Titková, absolventka záhradnej a krajinnej architektúry na FZKI SPU v Nitre, nie je v hudobnom svete neznámym pojmom. Talentovaná nitrianska speváčka, očarila aj prísnych porotcov televíznej šou Česko Slovensko má talent.

Peter Scholc je úspešným absolventom Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva  SPU v Nitre. Zaujímalo nás, ako si spomína na študentské obdobie a ako sa mu darí  vzdelanie zúročiť v praxi.

Peter Šútovský, vedúci laboratória Animal Science

Profesor Peter Šutovský a jeho manželka Miriam sú úspešnými absolventmi SPU v Nitre z roku 1989. Životné cesty ich pred 19 rokmi zaviedli do USA.

„Záhradníctvo je neodmysliteľnou súčasťou môjho života, tak ako je trávnik neodmysliteľnou súčasťou každej záhrady,“ hovorí čerstvý absolvent doktorandského štúdia na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov.

"Vinohradníctvo a vinárstvo ma dodnes živí, takže lepší prechod z teórie do praxe som si ani nemohol priať," hovorí absolvent Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre.

„Dôležité je, aby sa človek uplatnil v tom, čo vyštudoval,“ hovorí absolvent verejnej správy a regionálneho rozvoja na Fakulte európskych štädií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre.