Absolventi

Výskumný pracovník Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Nitre a absolvent SPU Ing. Ján Huba, CSc., v rozhovore približuje, ako vznikla myšlienka záchrany pôvodného slovenského strakatého dobytka, tzv. cementárok.

Ing. Rufolf Nádaský, PhD., je úspešným manažérom Poľnohospodárskeho družstva (PD) Špačince, ktoré patrí k špičkovým európskym producentom tvrdej pšenice a kvalitného hovädzieho mäsa.

Ing. Marián Kišev, PhD., je úspešným absolventom Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Pracuje ako vývojový pracovník vo firme Cryoniq, kde sa úspešne podieľa na vývoji nových produktov.

Udržateľnosť, bezpečné a zdravé potraviny, adaptácia na zmenu klímy, najmodernejšie technológie. Študuj na SPU v Nitre aktuálne výzvy, ktoré hýbu svetom a tvoja budúcnosť má ZELENÚ!

Absolútnym víťazom 28. ročníka prestížnej súťaže Top Agro sa stala spoločnosť Agrodružstvo TP Palárikovo, okres Nové Zámky. Za vybudovaním tohto dlhodobo prosperujúceho poľnohospodárskeho podniku stojí konateľ spoločnosti ZOLTÁN ČERNÁK, bývalý absolvent SPU v Nitre.

Spoločnosť Kramp je lídrom v oblasti veľkoobchodu s náhradnými dielcami pre poľnohospodárov v Európe. Obchodným zástupcom pre zákazníkov na západnom a strednom Slovensku je mladý a ambiciózny muž, úspešný absolvent Technickej fakulty SPU v Nitre Ondrej Gróf.

Ivan, Michal a Benjamín sú kamaráti. Spojilo ich štúdium na nitrianskej univerzite a vzťah k poľnohospodárskej technike. Ani jeden z nich si nepamätá, kedy sedel prvý raz v traktore.