Téma

Pätnásť seniorov a ich vnúčat si počas prvých štyroch júlových dní rozširuje obzory svojich poznatkov na Medzigeneračnej letnej univerzite - GENERA.

Projekt univerzitných lúk BIO:VCEL:IN pokračuje ďalšou etapou, v rámci ktorej sa v najbližších týždňoch vybuduje ukážková včelnica ako demonštrácia nevyhnutnosti hmyzu v kolobehu života.

Priblížiť význam ochrany biodiverzity zážitkovou formou bolo cieľom edukačného workshopu Svet fauny, ktorý sa konal 22. a 23. júna.

Na Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku (VPP) SPU, s. r. o., Kolíňany sa 19. júna konal Poľný deň udržateľného poľnohospodárstva. Pre účastníkov z praxe bol pripravený odborný seminár a prehliadka porastov založených no-till technológiou.

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre je viac ako len univerzita. Okrem kvalitného štúdia ponúka bohaté prepojenie na prax, širokú ponuku trávenia voľného času či študijné pobyty v zahraničí.

Priblížiť deťom a rodinám život na mliečnej farme zblízka, priviesť najmenších k záujmu o živočíšnu výrobu a zvýšiť spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov. To je cieľom dní otvorených dverí na farme dojníc v Oponiciach Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU.