Ľ. URBAN: Chceme dohrať prvý extraligový ročník a pripraviť sa na novú sezónu

napísal

Prinášame vám videorozhovor s riaditeľom Centra univerzitného športu PaedDr. Ľubomírom Urbanom, ktorý je zároveň hlavným trénerom extraligového basketbalového klubu Slávia SPU Nitra.

Univerzitný basketbalový tím aktuálne pôsobí ako nováčik najvyššej súťaže. Ako sa rodila myšlienka vrátiť basketbalovú Nitru do extraligy, ako vyzerá zloženie tímu, doterajšie výsledky a s akými ambíciami ide Slávia SPU dohrať posledných päť kôl? Dozviete sa vo videu.

V marci čaká univerzitný tím ešte päť zápasov, a to práve s tímami, ktoré sme v sezóne dokázali poraziť. Dokáže Nitra na konci sezóny ešte bodovať a ukončiť aktuálny ročník najvyššej súťaže s výhrami?

V druhej časti nášho videorozhovoru sme sa rozprávali o Centre univerzitného športu, ktoré zastrešuje 16 športových klubov. Aké možnosti ponúka pre študentov a o ktoré športy je momentálne najväčší záujem?

Prednedávnom bola dokončená rekonštrukcia bazéna, hovorí sa aj o ďalších rekonštrukciách. Čo všetko by sa malo ešte zrekonštruovať v rámci Centra univerzitného športu?

Tento rozhovor bol zrealizovaný v rámci pripravovaného projektu Študentské mediálne centrum, ktorého zámerom je pripravovať s pomocou študentov multimediálne príspevky.

Ísť späť